Proces výroby protektorů Ringtread

Schéma protektorovací linky na výrobu nákladních protektorů metodou studené vulkanizace.

Nákladní protektory

Proces výroby protektorů metodou studeného protektorování probíhá na protektorovací lince v několika vzájemně provázaných krocích. Během tohoto procesu je spojen předvulkanizovaný běhoun s připravenou kostrou.

K výrobě protektorů používáme německý certifikovaný protektorovací materiál značky MARANGONI, který se svými vlastnostmi řadí k nejlepším protektorovacím materiálům na trhu. Výrobu provádíme na vlastních pláštích renomovaných výrobců stejně jako na prověřených pláštích dodaných zákazníkem.

Celý výrobní proces je prováděn v souladu s předpisem EHK č.109 z roku 2006.

Inspekce

Posouzení vhodnosti pláště k protektorování.

Drásání

Odstranění původního běhounu a zdrsnění povrchu.

Navalení

Navalení nového běhounu na připravený plášť.

Vulkanizace

Řizené spojení nového pláště a běhounu.

Protektory RINGTREAD

Nová generace nákladních protektorů

Technologií RINGTREAD, vyvinutou společností MARANGONI, se nyní v Evropě vyrábí více než 25% protektorovaných pneumatik a tento podíl neustále roste. Důvodem je inovativní technologie výroby uzavřených profilových prstenců bez nutnosti dodatečného spojení, které jsou vyráběny na míru dle rozměrů pneumatik. Porovnejte rozdíly mezi tradičním způsobem protektorování pomocí protektorovacího pásu a prstencovou technologií RINGTREAD.

Zobrazit porovnání
layout styles

Maximální životnost

Konkávní zakřivení tvaru běhounu umožňuje rovnoměrné rozložení sil mezi plášť a kostru pneumatiky, proto se pneumatika při provozu méně zahřívá. Výsledkem je prodloužená životnost a zvýšený výkon.


Maximální spolehlivost

Běhouny RINGTREAD mají tvar prstence a jsou vyráběny na míru dle rozměrů pneumatik. Oproti běžnému pásovému protektorovacímu materiálu nemají žádný spoj. To znamená zvýšenou spolehlivost a odolnost pneumatiky.

style switcher

layout styles

Maximální přilnavost

Díky použití prstence je vytvrzení rovnoměrné po celém svém obvodu. Výhodou je nejen dokonalý vzhled, ale především rovnoměrné rozložení profilu běhounu. To znamená zvýšenou přilnavost pneumatiky k povrchu vozovky.

RINGTREADER RT 2000

Ukázka navalení běhounu na kostru pneumatiky s pomocí stroje Ringtreader RT 2000.

RAUDO - protektorovací linka v Petrově nad Desnou

Elektronický objednávkový systém pro nákladní protektory!

nákladní protektory Ringtread, Marangoni a Galgo