Protektory RAUDO

RAUDO - výroba protektorů, ESHOP

Proces protektorování

Proces výroby protektorů metodou studeného protektorování probíhá na protektorovací lince v několika vzájemně provázaných krocích. Během tohoto procesu je spojen předvulkanizovaný běhoun s připravenou kostrou. K výrobě protektorů používáme německý certifikovaný protektorovací materiál značky MARANGONI, který se svými vlastnostmi řadí k nejlepším protektorovacím materiálům na trhu. Výrobu provádíme na vlastních pláštích renomovaných výrobců stejně jako na prověřených pláštích dodaných zákazníkem. Celý výrobní proces je prováděn v souladu s předpisem EHK č.109 z roku 2006.

proces protektorování

1. Vstupní prohlídka

vstupní prohlídka

Specializované strojní vybavení a zkušenosti technika jsou při posuzování vhodnosti pláště k protektorování základní podmínkou kvality výroby.

2. Drásání

drásání

Rovnoměrné odstranění původního běhounu a finální zdrsnění povrchu pláště je nezbytné pro perfektní přilnutí nového profilu.

3. Drobné opravy

opravy

Po odstranění původního běhounu je provedena důkladná inspekce a nezbytné opravy drobných poškození, zejména v oblasti “koruny” protektorované pneumatiky.

4. Navalení běhounu

navalení

Technik s pomocí specializovaného stroje provede navalení nového běhounu na připravený plášť a dokončí přípravu nového protektoru pro proces vulkanizace.

5. Vulkanizace

vulkanizace

Proces vulkanizace probíhá v autoklávu řízeném počítačem kde při přesně stanovené teplotě, času a tlaku dojde ke spojení pláště a běhounu.

6. Výstupní prohlídka

výstupní prohlídka

Proces protektorování je dokončen výstupní kontrolou a označením nového protektoru dle zákonných podmínek.
Protektorování technologií Ringtread

Ringtread

Nová generace nákladních protektorů

Díky technologii RINGTREAD, vyvinuté společností MARANGONI, se v Evropě vyrábí metodou studené vulkanizace více než 25% protektorovaných pneumatik a tento podíl neustále roste. Důvodem je samotná technologie výroby, která nabízí  úsporu času, zdrojů a organizace práce. Tento špičkový výkon mohou nabídnout pouze uzavřené profilové prstence bez nutnosti dodatečného spojení, které jsou vyráběny na míru dle rozměrů pneumatik. Porovnejte rozdíly mezi tradičním způsobem protektorování pomocí protektorovacího pásu a prstencovou technologií RINGTREAD.

Ringtread MAX. ŽIVOTNOST

Konkávní zakřivení tvaru běhounu umožňuje rovnoměrné rozložení sil mezi plášť a kostru pneumatiky, proto se pneumatika při provozu méně zahřívá. výsledkem je prodloužená životnost a zvýšený výkon.

Ringtread


Ringtread MAX. SPOLEHLIVOST

Běhouny RINGTREAD mají tvar prstence a jsou vyráběny na míru dle rozměrů pneumatik. Oproti běžnému pásovému protektorovacímu materiálu nemají žádný spoj. To znamená zvýšenou spolehlivost a odolnost pneumatiky.

Ringtread


Ringtread MAX. PŘILNAVOST

Díky použití prstence je vytvrzení rovnoměrné po celém svém obvodu. Výhodou je nejen dokonalý vzhled, ale především rovnoměrné rozložení profilu běhounu. To znamená zvýšenou přilnavost pneumatiky k povrchu vozovky.

Ringtread


RINGTREADER RT 2000

Navalení běhounu na kostru pneumatiky s pomocí moderního, vysoce automatizovaného stroje Ringtreader RT2000 vyvinutého společností Marangoni. Video z naší protektorovací linky v Petrově nad Desnou. 

Video ke stažení zde